Об'єкти бізнесу

"Чернівці - це місто, де фірмани фіакрів сперечалися
про Карла Клауса, де тротуари підмітали букетами троянд
і де книгарень було більше, ніж кав'ярень…"

Чернівці – місто перлина Буковини, котре завжди милувало око та манило до себе. Величні пам’ятки архітектури, розкішні храми, старовинні площі, затишні вулички, привітні перехожі назавжди закарбовуються в пам’яті. «Маленький Париж», місто любові – так називають Чернівці мандрівники, для буковинців – це місто, в якому хочеться жити. Береги Прута міцно тримають на собі домівки чернівчан, оповиті їхніми мріями та прагненнями.

Перша письмова згадка про Чернівці в історичних документах датується 1408 роком. Місто росло, розбудовувалось, розвивалось... Чимало архітектурних пам’яток залишилось з тих часів.

Та не лише славнозвісним минулим живе столиця Буковини. Сьогодні – це столиця весільної промисловості, центр літературного життя з міжнародним фестивалем «Meridian Czernowitz», це місто театру з його «Золотими оплесками» та грандіозним містечком для гостей – «Петрівським ярмарком», а ще свято ковалів, різдвяний ярмарок, «Маланка Fest», Миколайчукове свято «На гостини до Івана» та безліч інших культурних подій, розважальних закладів та місць відпочинку.

Музеї

З історичним та культурним спадком Чернівців можна ознайомитися в екскурсійних турах різноманітними музеями, серед яких:

  • Чернівецький обласний музей народної архітектури і побуту (вул.Світловодська, 2) >> Детальніше

  • Чернівецький краєзнавчий музей (вул.О.Кобилянської, 28) >> Детальніше

  • Чернівецький обласний художній музей (пл. Центральна, 10) >> Детальніше

  • Чернівецький музей воєнної історії краю (вул. Фрунзе, 26) >> Детальніше

  • Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка (вул. Маяковського, 40/1) >> Детальніше

  • Чернівецький літературно-меморіальний музей Ольги Кобилянської (вул. Дмитрова, 5) >> Детальніше

Спорт

Найбільш відомі заклади для занять спортом та відпочинку

Назва

Характеристика

Стадіон «Буковина»

(вул. О. Гузар, 1) >> Детальніше

Місткість – 12000 чоловік. На стадіоні відбуваються матчі першості України. На території комплексу є міні-футбольний майданчик зі штучним покриттям, тенісний корт, майданчик для гри у пляжний волейбол, спортивний майданчик із тренажерами.

Торгово-розважальний центр «Боянівка»

(вул. Хотинська, 43) >> Детальніше

Загальна площа становить 120 тис. м.кв. До складу комплексу входять найбільший у Чернівцях виставковий зал, цілорічна ковзанка, магазини, кінотеатри, нічний клуб, зал боулінгу та більярдний клуб, гіпермаркети «Караван» та «Ельдорадо», бізнес-центр, автосалон, концертна сцена.

Фізкультурно-оздоровчий комплекс «Олімпія»

(вул. Воробкевича, 6) >> Детальніше

До ФОК «Олімпія» входять: спортивна зала зі стандартним міні-футбольним майданчиком та трибунами, футбольне поле з штучною травою 110х70 м, майданчик з штучним покриттям 42х24 м, майданчик з штучним покриттям 24х15 м, тренажерний комплекс, роздягальні, душові, адміністративні приміщення.

Спортивно-оздоровчий комплекс «Імперія»

(вул. Південно-Кільцева, 7а) >> Детальніше

Басейн, тренажерний зал, більярд, кафе, баня.

Фітнес-центр «Титан»

(пр. Незалежності, 111) >> Детальніше

Тренажерні зали, бійцівський зал, басейн, сауна.

Спортивно-оздоровчий клуб «Еліт»

(вул. Головна, 246) >> Детальніше

Басейн, фінська та турецька баня, тренажерний зал, зал для фітнесу та аеробіки.

 

Промисловість

Економіка міста представлена широким спектром галузей матеріального виробництва та соціальною інфраструктурою, характерною для обласного центру.

У Чернівцях зосереджено дві третини промислових підприємств Буковини, значна кількість об'єктів торгівлі та побуту, на яких зайнята більшість працездатного населення. Специфічним для міста є наявність розвинутої мережі суб'єктів господарювання малого і середнього бізнесу, відповідної ринкової інфраструктури, фінансових установ, закладів освіти, охорони здоров'я та культури.

У промисловому потенціалі міста склалася виробнича структура на базі 85 великих підприємств, які за основними видами діяльності поділяються на 10 галузей.

На цих підприємствах зайнято біля 17 тисяч працівників або 13 % працездатного населення міста, а питома вага надходжень до бюджету міста складає 16 % від його доходної частини.

Визначальними серед галузей промислових підприємств є виробництво та розподілення електроенергії, газу та води (49% від запального обсягу реалізованої продукції по місту), машинобудування (13%), легка промисловість (11%), виробництво харчових продуктів та напоїв (10%), хімічна та нафтохімічна діяльність (7%), виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції (4%). На інші галузі виробництва припадає 6 % обсягів реалізованої продукції.

Структура промисловості міста

industry-structure_ua

Активно розвиваються підприємства легкої промисловості, зокрема ТДВ «Трембіта», ВАТ «Арніка», TOB «Балакком», продукція яких експортується в Італію, Німеччину, Канаду, США, Естонію, Польщу, Румунію та Білорусію.

Унікальне обладнання для нафтохімічних та нафтодобувних підприємств TOB «Чернівецького машинобудівного заводу» експортується в Ізраїль, Німеччину.

TOB «Розма» спеціалізується на виробництві гумового та полімерного взуття, труб поліетиленових для водо- і газопроводів, для систем холодного/ гарячого водопостачання, продукція цього підприємства поставляється у країни СНД, Балтії.

Успішно працюють та постійно приділяють увагу освоєнню нових видів продукції підприємства харчової промисловості: ВАТ «Чернівецький хлібокомбінат», TOB «Галс-2000», ПАБ «Чернівецький олійножировий комбінат». Споживачами продукції цих підприємств є жителі Буковини та сусідніх областей.

Великим попитом на ринку виробництва з встановлення та продажу металопластикових вікон, дверей з інноваційного профілю користується ПП «Компанія Болена».

Стабільно співпрацюють з іноземними фірмами підприємства меблевої галузі та переробки деревини: зокрема TOB «Імпульс», СП «Мелауда», СП «Метаче», де започаткована співпраця з італійськими, німецькими, румунськими та іншими компаніями.

Нещодавно у Чернівцях запрацювало підприємство з німецькими інвестиціями ТОВ «Аутомотів Електрік України», яке виготовлятиме електронне та електричне устаткування.

Їжа

Одним із основних пріоритетів економічного розвитку міста визначено розвиток малого та середнього бізнесу, який динамічно зростає як сектор економіки, є джерелом створення нових робочих місць і наповнення доходної частини бюджету.

Загальна кількість працюючих у сфері малого бізнесу складає понад 60 тис. осіб, реалізовано продукції, виконано робіт та надано послуг на суму 2,1 млрд. грн. або 70% від обсягу реалізації по області.

Мале підприємництво міста забезпечує значну ланку в наповненні бюджетів усіх рівнів, зокрема у місцевому бюджеті вона складає п'яту частину або понад 62 млн. грн.

У Чернівцях працює майже 33 тисячі суб'єктів підприємницької діяльності. У розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення в місті припадає 109 малих підприємств, проти 75 - по Україні та 50 - по області.

Така динаміка розвитку малого бізнесу свідчить про те, що у Чернівцях достатньо розвинута структура бізнесу та створені сприятливі умови для започаткування власної справи. В місті функціонує «Дозвільний центр», який визнаний одним із кращих в країні, працює «Гаряча лінія», що надає підприємцям інформаційні та консультаційні послуги.

Відповідно до експертного дослідження журналу «Фокус», Чернівці посідають перші місця за критерієм ділової активності, а за рейтингом журналу «Коментарі» - по розвитку підприємництва.

Значну частину у секторі малого та середнього бізнесу займає харчова промисловість.

 

№ з/п

Назва підприємства, адреса Вид діяльності, асортимент продукції

ПІБ керівника

Виробництво харчових продуктів, напоїв
1 ТОВ «Галс 2000»
м. Чернівці, вул. Хотинська, 43-Б
тел. 54-27-44, 57-04-36
e-mail: office@gals2000.com.ua
Виробництво рибних продуктів Чумак 
Микола Васильович 
директор
2 ПАТ «Чернівецький олійно-жировий комбінат»
м. Чернівці, вул. Моріса Тореза, 17
тел. 55-26-51
e-mail: LydaNDL@vprk.com
Виробництво олії соняшникової рафінованої і нерафінованої, олії ріпакової нерафінованої, олії соєвої нерафінованої, шроту тостованого негранульованого Фесюк 
Віталій Матвійович
голова правління
3 ТОВ «Аполло»
м. Чернівці, вул. Коломийська, 4-А
тел. 54-86-45, 54-86-47
Виробництво молочних продуктів ТМ «Молочна гора»(молоко оброблене рідке, масло вершкове,  сири сичужні, бринза, молоко і вершки коагульовані, йогурт, кефір, сметана, продукти молоковмісні) Тальський 
Ростислав Борисович
директор
4 ПАТ «Чернівецький хлібокомбінат» 
м. Чернівці,
вул. Головна, 223
тел. 4-57-37, 4-02-31, 4-02-34
e-mail: netchern@ukrpost.ua
Виробництво хліба та хлібобулочних виробів Самсоненко 
Віталій Вікторович 
директор
5 ПБП «Кліпсидра»
м. Чернівці, вул. Л. Кобилиці, 88-б
тел. 53-08-55, 57-10-49
e-mail: klipsidra@inbox.ru
сайт: www.klipsidra.cv.ua
Виробництво кондитерських виробів (тістечка, рулети, торти) Клейман 
Лев Ісайович
директор
6 ТОВ «Наладка комерц» ЛТД
м.Чернівці, вул.Заводська, 19-а
тел.52-42-46, 52-28-92, 51-31-21
e-mail: naladka@chv.ukrpack.net
сайт: www.naladka.web.cv.ua
Виробництво рибної продукції (риба солена, копчена, вялена, пресерви), м’ясної продукції з курятини Ройхман 
Давид Григорович
директор
7 ПП «Грандем»
м. Чернівці, вул.Руська, 255-а  кв. 112
тел. 54-35-72
e-mail: tst-sergini@ukr.net
Виробництво макаронних виробів (типу «гніздечка»), соломки солоної Тимчук 
Сергій Тоадерович
директор

 

Транспорт

Чернівецька область розташована на перетині магістральних шляхів Центральної, Південної та Східної Європи, на південному заході України у передгір’ї Карпат по течії рік Дністер і Прут. На півдні та сході проходить державний кордон протяжністю 404,4 км, в тому числі з Румунією – 226,4 км, з Республікою Молдова – 178 км, що робить область привабливим місцем для розвитку та поширення бізнесу.

Основні автомагістралі

Протяжність автомобільних доріг загального користування на території Чернівецької області – 2885,5 км. У їх числі: державного значення – 1276,4 км, місцевого значення – 1609,1 км.

На території Чернівецької області функціонують 14 контрольно-пропускних пунктів через державний кордон України, із них 8 на кордоні з Молдовою та 6 на кордоні з Румунією. Через міжнародний контрольно-пропускний пункт з Румунією «Порубне» крім пасажирських перевезень здійснюються транзитно-вантажні перевезення, які за останні роки мають чітку тенденцію зростання.

Залізничне сполучення

Розгорнута довжина головних залізничних колій у Чернівецькій області складає 421,8 км. Їхня експлуатація здійснюється двома залізницями – Львівською та Південно-Західною. Із залізничного вокзалу м. Чернівці потяги відправляються як за кордон, так і в усіх напрямках України, а також за приміськими маршрутами.

Аеропорт

На Буковині функціонує міжнародний аеропорт «Чернівці». Здійснюється повітряне сполучення з Києвом і Єгиптом. Пропускна здатність 12 зльотів-посадок на годину. Аеропорт дозволяє приймати літаки типу Ан-12, Як-42, Ту-134 масою до 75 т.

Автовокзали

У Чернівцях функціонують наступні автостанції:

Центральний автовокзал АС №1, з якої автобуси вирушають в усіх напрямках України та здійснюють рейси міжнародного значення;

АС №2 «Чернівціавтотранс», №3, №4 «Добробут» і «Чернівці Вест Буковина» забезпечують міжміське сполучення.